kraď jako umělec a nejlépe hned teď
Další hodně zajímavá a inspirativní kniha, po které budete chtít všechno okamžitě rozjet.
Jak už sem řekla, kniha je hodně inspirativní a celé je to psané stylem, který vás tak nějak nakopne a po přečtení budete chtít hned všechno rozjet a dělat to, k čemu už se nějakou dobu dokopáváte. Probudí ve vás dojem, že tvořit a uspět může naprosto každý. Pokud zrovna trpíte tím, že si myslíte, že máte svázané ruce a něco Vám brání začít, tahle kniha Vám je rozváže.
Hned na začátku mě zaujala trochu zvláštní myšlenka. Autor radí nesnažit se být originální. Dovysvětluje to tím, že už toho je na světe tolik, že vlastně všechno jsou jen jakoby remixy a cover verze, když to zjednodušeně řeknu. Má to sice určitou logiku, na druhou stranu..vždyť nám všude všichni radí, ať děláme věci jinak, jsme originální a vyžadují to po nás. Tak jak teda? asi každého věc, jakou cestou se vydá.
Hodně zajímavá myšlenky je, že jsme směs toho, čemu dovolíme, aby vstoupilo do našeho života. Myslím, že když se nad tím zamyslíte a strčíte tuhle mylenku do Vašeho života, tak se s tím dá jen souhlasit. A tak si tedy do budoucna budu hodně rozmýšlet, co do svého života opravdu pustím.
Postupně Vás kniha začíná více a více hecovat. Autor radí hořet zvědavostí, vzdělávat se, všechno googlit, vaše sny, starosti, problémy, nápady, touhy a tak nějak jít do všeho s nadšením po hlavě. Po druhé kapitole, která je krom jiného o zlodějském pytli (po přečtení pochopíte) máte chuť knihu zahodit a jít vykrást národní galerii.
Hodně mě autor potěšil tzv. syndromem švindlíře. (viz. fotka) Já sem si sama sebou často nejistá a ikdyž něco umím, sem spíš skromná a pochybuju o sobě. I třeba do psaní blogu sem se dlouho dokopávala, nebyla (a furt nejsem) si jistá, pořád sem si říkala o čem bych asi jako já mohla psát (a hele, je toho dost a dost lidí to také čte:)) Jsem ráda, že to je vlastně běžné a příště půjdu do věcí, ve kterých si nejsem 100% jistá s větším klidem :)
Další hodně zajímavá rada/myšlenka je předstírat, že jste, nebo děláte něco do doby, než se to stane pravdou. Rozhlídněte se kolem sebe, nemáte někoho v okolí, kdo přesně tohle dělal tak dlouho, než mu to vyšlo? Myslím, že to není úplně marná rada, takže si od teď asi začnu říkat blogerka :D Dost se to shoduje i s radami s knížky Charisma mýtu zbavené, kde Vám autor také radí najít někoho a toho rádoby napodobovat.
Hodně užitečná ráda je nepracovat pouze online., ale naopak co nejvíce jednoduše řečeno offline. Ať už píšete, kreslíte, nebo děláte cokoli jiného, vemte k tomu všechno možné, jen ne pc (pokud teda zrovna nejste programátor :D ) S tím souvisí také rada mít u sebe neustále tužku a papír a zapisovat si všechny svoje nápady a myšlenky. Stejně tak autor radí občas prokrastinovat, občas vypnout a jít se jen tak někam ,,ztratit´. Člověku to může pomoc vidět zase něco jiného, nového, z čehož ho i jiné a nové věci budou napadat.
Stejně tak jako mě překvapila rada nesnažit se být originální mě překvapila rada, že i kreativní lidi mají žít uspořádaný život, žádný nonstop party, prostě šetřit síly. Vždycky sem si spíše myslela, že kreativita a nápady přicházejí, když žijeme na 110 %.
Kniha je už na první pohled v jednoduchém stylu. A toho se autor radí držet. Nehledat možnosti a nechtít jich mít neomezeně, to zabíjí kreativitu, rozhodování nám akorát bere síly a ztrácíme tím čas.
Kniha se čte hodně snadno, měla sem ji přečtenou tak během 2 hodin a myslím, že zrovna téhle knize ten čas klidně obětujte, stojí za to. Ukáže vám jiný pohled na věc a pokud se nákou dobu plácáte na jednom místě, tak Vám pomůže se hnout.
Poslední top myšlenka knihy, která mě hodně zaujala je pravidla neexistují. Jak to autor myslel už si ale přečtěte samy :)
(všechny použité fotky jsou z knihy kraď jako umělec)
Komentáře
Okomentovat